Marzysz o metamorfozie kuchni bez kosztownego remontu? Czas na wymianę frontów

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Marzysz o metamorfozie kuchni bez kosztownego remontu? Czas na wymianę frontów
Marzysz o metamorfozie kuchni bez kosztownego remontu? Czas na wymianę frontów
Marzysz o metamorfozie kuchni bez kosztownego remontu? Czas na wymianę frontów
Utworzono: 27-09-2017

Czasem nawet pozornie niewielka zmiana może odegrać dużą rolę i całkowicie odmienić wygląd naszej kuchni. Jedną z najlepszych i najtańszych metod na odnowienie starych szafek jest wymiana samych frontów. To właśnie one jako pierwsze rzucają się w oczy, przyćmiewając pozostałe części wyposażenia. Wystarczy pomysł, dobrej jakości materiały i… niewielkim kosztem możemy cieszyć się stylową, elegancką kuchnią!

Zamiana frontów na lepszy model to niezwykle efektowny sposób na odnowienie mebli. W końcu to właśnie fronty są najbardziej widoczną częścią wyposażenia i stanowią wizytówkę każdego pomieszczenia kuchennego. Od nich w dużej mierze zależy, czy odbieramy dane wnętrze jako nowoczesne, klasyczne, minimalistyczne, w stylu retro, skandynawskim, czy tradycyjnym. Wymiana frontów to zdecydowanie mniej kosztowna metoda, niż kupno nowej zabudowy, a jej rezultat jest najczęściej tak samo zachwycający. Co więcej, nie stanowi zbyt dużego wydatku – całkowity koszt będzie zależny przede wszystkim od wielkości naszej kuchni oraz wybranych materiałów.

Takie rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od tego, czy posiadamy szafki projektowane na wymiar, czy gotowe zestawy ze sklepu. Jeżeli korpusy są w dobrym stanie, wymiana frontów będzie najlepszą możliwą opcją. Gotowe fronty najlepiej zamawiać od zaufanego producenta, aby mieć pewność, że będą trwałe, dobrze wykonane i posłużą nam przez długie lata.

Mała zmiana, wielki efekt

Wymianę można zlecić specjaliście (stolarzowi), a jeżeli posiadasz przynajmniej niewielkie umiejętności techniczne, możesz przeprowadzić ją samodzielnie. Bez obaw – nie jest to zbyt skomplikowany proces:

  1. Najpierw wybieramy materiał i kolor nowych frontów (np. z aktualnego katalogu Frontpolu). Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, skorzystaj z naszego konfiguratora kolorów. Dzięki niemu sprawdzisz, jak poszczególne modele będą prezentować się w kuchni, łazience lub sypialni.
  2. Następnie trzeba dokładnie wymierzyć stare fronty, sprawdzić rozstaw oraz rodzaj używanych zawiasów.
  3. Kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia – zrobisz to u stolarza, w hurtowni, lub bezpośrednio w siedzibie firmy.
  4. Później należy wywiercić miejsca na zawiasy lub prowadnice do szuflad. Możesz skorzystać również z naszej profesjonalnej pomocy – szczegóły sprawdź pod linkiem: usługa nawiercania frontów.
  5. Na końcu pozostaje nam zamontować wybrane fronty i cieszyć się nową, całkowicie odmienioną kuchnią.

Jak widać, wymianę frontów można przeprowadzić bez ponoszenia wielkich kosztów i urządzania rewolucji w swoim domu. Wygląd szafek ma ogromny wpływ na to, jak odbieramy całościową aranżację kuchni. Gdy pragniemy optycznego powiększenia – postawmy na fronty z połyskiem (np. Akryl Premium X, Polygloss), jeżeli oczekujemy subtelnej elegancji – warto wybrać fronty matowe (np. z kolekcji Akryl Premium Mat, Pianovo Super-mat).

 

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony