Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok
Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok
Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok
Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok

Styl marynistyczny – wakacyjny klimat przez cały rok

Utworzono: 20-09-2019

Najważniejszym wyznacznikiem stylu marynistycznego są kolory kojarzące się z naturą i świeżością. Całości dopełniają rozmaite dodatki, przywodzące na myśl szum fal oraz złoty, nadmorski piasek. Ten sposób aranżowania wnętrz przypadnie do gustu osobom, które chcą czuć wakacyjny klimat niezależnie od pory roku!

Komu przypadnie do gustu styl marynistyczny?

Narodziny stylu marynistycznego przypadają na lata 50. XX wieku. Dzisiaj jest wybierany zwłaszcza do urządzania letniskowych domków, ale nie tylko. Takie aranżacje spotkamy też w mieszkaniach miłośników podróży, przygód, morza, oraz rejsów pod żaglami.

Styl marynistyczny sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpretensjonalności, przytulności i odprężającej atmosferze. Przyczyni się do tego stonowana kolorystyka, prostota wyposażenia, a także obecność naturalnych tworzyw. Możemy urządzić w ten sposób całe mieszkanie, albo tylko jedno, wybrane pomieszczenie, np. sypialnię, łazienkę, salon.

Cechy charakterystyczne

W stylu marynistycznym chodzi przede wszystkim o możliwość uchwycenia świeżego, wakacyjnego klimatu. Dlatego dodatków nie może być zbyt dużo, a jednocześnie powinny być wyraźnie powiązane z morzem. W przypadku kolorów, mile widziana jest biel i kontrastujące z nią elementy, zwłaszcza te w odcieniach niebieskiego.

Oto kilka wskazówek, które nawet wykorzystane samodzielnie, wprowadzą namiastkę stylu marynistycznego do każdego mieszkania:

 • Stonowane ściany: białe, błękitne, lub beżowe, na tle których znajdą się mocne, wyraziste dodatki w odcieniach niebieskiego, czerwonego, żółtego i zielonego;
 • Pasiaste wzory (najlepiej biało-niebieskie lub biało-czerwone);
 • Motywy dekoracyjne wzbudzające skojarzenia z morzem, takie jak: muszle, mapy na ścianach, szklane, zakorkowane butelki, plecione kosze, kamienie, rozgwiazdy, ryby, kompasy, kotwice, węzły żeglarskie. Warto wykorzystać je pod postacią dodatków lub drobnych elementów wyposażenia, np. jako wzór na zasłonach czy poduszkach;
 • Fronty mebli w wymienionych powyżej, stonowanych kolorach (biel, beż, błękit, granat). Meble mogą być zarówno matowe, jak i połyskujące (blask będzie wskazany, jeżeli chcemy uzyskać efekt luksusowego statku);
 • Wyposażenie proste, pozbawione nadmiaru zdobień;
 • Okrągłe lustra (niczym bulaje);
 • Naturalne materiały – len, płótno, bawełna, kamień i drewno.

Inspiracje z oferty Frontpolu

Nasze propozycje frontów meblowych do mieszkań w stylu marynistycznym, to:

Matowe

Z połyskiem

 • Akryl Premium X – kolory: Laguna, Morski, Kobalt, Popiel, Jasnoszary.
 • Akryl 0.5 – kolory: Śnieżnobiały, Biały, Krem.
 • Kolekcja 4x9 – kolory: Szary Naturalny, Sosna Zermatt.
 • Polygloss – kolory: Śnieżnobiały, Magnolia, Kaszmir, Drewno Bielone.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony