Jakie fronty wybrać: matowe czy z połyskiem?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Utworzono: 23-11-2018

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą podejmiemy przy zakupie mebli kuchennych, będzie wybór pomiędzy frontami matowymi a tymi z wysokim połyskiem. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Należy zwrócić uwagę nie tylko na ich aspekty estetyczne, ale i praktyczne.

Mat: dla osób, które lubią ciepły, naturalny efekt

Fronty matowe i półmatowe cieszą się coraz większą popularnością. Wybieramy je zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uzyskać jak najbardziej naturalny i „spokojny” efekt. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z kolorami imitującymi naturalne drewno (fronty zbliżone kolorystyczne m.in. do orzecha lub buku, znajdziesz w naszej kolekcji Pianovo Super Mat).

Wiele osób decyduje się na meble matowe, ponieważ dodają wnętrzu przytulności. Pasują do kuchni, w których łączy się klasykę z nowoczesnością, np. do aranżacji w stylu rustykalnym. Są stonowane, a przy tym prezentują się bardzo elegancko. Doskonale sprawdzą się głównie w przypadku tych szafek, które są utrzymane w jasnych i ciepłych odcieniach. Na niedużym metrażu nie powinno znaleźć się zbyt wiele ciemnych, matowych frontów, ponieważ mocno pochłaniają światło.

Pomieszczenie będzie wówczas zbyt przytłaczające i ponure. Jeżeli zależy nam na wprowadzeniu ciemnych i matowych mebli do małej lub średniej wielkości kuchni, najlepiej zdecydować się na opcję dwukolorową (np. ciemne szafki górne i jasne dolne lub odwrotnie), albo na połączenie frontów matowych z połyskowymi. W ten sposób dodamy wnętrzu lekkości.  

Połysk: dla tych, którzy oczekują powiększenia i rozświetlenia

Fronty z połyskiem tworzą wrażenie głębi. Z tego względu będą idealnym rozwiązaniem dla małych wnętrz. Pięknie odbijają światło, a w przypadku bardzo wysokiego połysku (jak np. we frontach z serii Kristall lub Elite) również znajdującą się wokół przestrzeń, przez co uzyskujemy wręcz lustrzany efekt. Powiększą optycznie nawet najwęższą i najciaśniejszą kuchnię.

Oprócz tego połyskujące meble doskonale pasują do nowoczesnych, designerskich wnętrz.  W ich przypadku możemy zdecydować się na dowolną kolorystykę, ponieważ nawet szafki w bardzo ciemnych odcieniach będą wydawać się o wiele „lżejsze” niż w wersji matowej. Do bardzo małych, wąskich pomieszczeń zaleca się jednak wybór dość jasnych kolorów, zwłaszcza czystej bieli i beżu.

Tym, co budzi nasze największe wątpliwości, jest jakość szafek z połyskiem. Wiele osób obawia się, że szybciej pojawią się na nich przebarwienia, zarysowania i wybrzuszenia. Jednak wystarczy szukać modeli o jak najwyższej trwałości, aby uniknąć tych problemów. Przykładowo, wybierając produkty Frontpolu, decydujesz się na płyty MDF o zwiększonej odporności na zarysowania, wodę, promieniowanie UV i czynniki chemiczne.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony