Ciemne meble w kuchni. Hit czy kit?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Ciemne meble w kuchni. Hit czy kit?
Ciemne meble w kuchni. Hit czy kit?
Ciemne meble w kuchni. Hit czy kit?
Ciemne meble w kuchni. Hit czy kit?
Utworzono: 14-06-2018

Martwisz się, że meble w ciemnym kolorze mogą wyglądać w kuchni nieco przygnębiająco? Bez obaw! Jeżeli odpowiednio zestawisz je z innymi elementami wyposażenia, będą prezentować się bardzo stylowo i elegancko.

Wbrew pozorom, fronty w intensywnych kolorach mogą prezentować się znakomicie nawet w kuchni. W ostatnim okresie wyjątkowo modne stały się barwy metaliczne oraz o wyglądzie naturalnego kamienia. Jeżeli podoba Ci się ten trend, bez obaw sięgnij po meble w intensywnym, ciemnym kolorze. Obawiasz się, że będą trudne w utrzymaniu w czystości? Wybierz fronty wysokiej jakości, wykonane z odpowiednich materiałów, które znajdziesz m.in. w naszej ofercie. Zagwarantujesz sobie funkcjonalność, łatwość czyszczenia i brak problemów z widocznymi odciskami palców czy zarysowaniami.  

Jak urządzić kuchnię z ciemnymi frontami meblowymi?

Zasada nr 1: jasne tło

Ciemne meble mogą być nieco przytłaczające, jeżeli umieścimy je na tle ciemnych podłóg i ścian. Dlatego warto zestawić zabudowę z kontrastującymi, neutralnymi barwami: szarościami, bielą, czy beżem. Dzięki takiemu połączeniu kuchnia stanie się jaśniejsza. Co więcej, w tym zestawieniu meble będą jeszcze lepiej wyeksponowane.

Zasada nr 2: naturalne lub kolorowe dodatki

Na meblach umieść coś, co przełamie całą aranżację i doda jej nieco „domowego ciepła”. W tej roli doskonale sprawdzają się jasne, granitowe blaty, drewniane ozdoby i wyposażenie kuchenne, a także kolorowe dodatki. Nie musisz zawalać półek wieloma przedmiotami, możesz za to umieścić kolorową mozaikę lub szklany panel nad blatem.

Zasada nr 3: oświetlenie

Kuchnia z ciemnymi frontami musi być dobrze oświetlona. Nie poprzestawaj na lampie sufitowej – zamontuj dodatkową oprawę np. nad kuchennym stołem, barem, lub wyspą, a pod szafkami umieść kinkiety, halogeny lub lampki LED. Uzyskasz w ten sposób wyjątkowo elegancki, nowoczesny efekt.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony