5 trików, dzięki którym rozjaśnisz swoje mieszkanie

5 trików, dzięki którym rozjaśnisz swoje mieszkanie
5 trików, dzięki którym rozjaśnisz swoje mieszkanie
5 trików, dzięki którym rozjaśnisz swoje mieszkanie

Według naukowców światło ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. W ciemnym, przytłaczającym otoczeniu spada nasz nastrój, stajemy się śpiący i zmęczeni. Oprócz tego jaśniejsze pomieszczenia prezentują się znacznie atrakcyjniej – wydają się większe, bardziej przestronne i nowoczesne. Właśnie dlatego warto poznać kilka prostych trików, które pomogą wprowadzić nieco słońca do każdego wnętrza.

  1. Jasne ściany. Chyba najbardziej oczywisty z punktów na tej liście, jednak niezawodny w rozjaśnianiu małych i ciemnych pokoików. Nie chodzi o czystą biel, ale o delikatne, pastelowe odcienie, np. wanilię, écru, delikatne beże, czy kość słoniową. Doskonale sprawdzą się również zdobione tapety w tej kolorystyce, które przełamią nudę i dodadzą nieco ekskluzywnego charakteru.
  2. Połyskujące fronty. Nie ma wątpliwości, że nic tak nie dodaje światła, jak lekki połysk. Będzie idealny do zastosowania w przypadku mebli. Do małego mieszkania warto wybrać jasne szafki z lekkim połyskiem i bez widocznych uchwytów. Gdy mamy nieco więcej przestrzeni, np. w salonie, możemy zdecydować się na meble w dowolnym kolorze. Ważne jest jednak, aby połyskiwały i delikatnie odbijały naturalne lub sztuczne światło. Takie fronty znajdziesz między innymi w naszej ofercie, np. Akryl, Akryl Premium X, czy Polygloss.
  3. Wyeksponowane okna. Zamiast ciężkich kotar i zasłon, lepiej postawić na lekkie, zwiewne, białe firanki, albo praktyczne rolety, np. harmonijkowe, które umożliwiają zasłonięcie tylko wybranej części okna. Odradza się również stosowanie ciemnych żaluzji i zastawianie parapetu wieloma przedmiotami.
  4. Świetlista podłoga. Jasne panele, kafelki lub dywany mogą być przedłużeniem kremowych ścian, a także stanowić przeciwwagę dla ciemniejszych mebli. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.
  5. Drobiazgi i dodatki. Jeżeli mamy taką możliwość, na ścianie pokoju warto umieścić ozdobne lustro. W tej formie sprawdzą się również przesuwne drzwi szafy obklejone lustrzaną folią. Odbijające się światło potęguje wrażenie rozświetlenia. Oprócz tego, do zacienionych pomieszczeń można wprowadzić transparentne i błyszczące dodatki, np. poduszki w satynowych poszewkach czy przezroczysty wazon. Poza oświetleniem głównym, w każdym pomieszczeniu powinny znaleźć się dodatkowe oprawy świetlne – lampa stojąca, kinkiety, czy świetlówki LED.

SIEĆ SPRZEDAŻY

W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony