Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni

3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni
3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni
3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni
3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni
3 sposoby na wykorzystanie narożników w kuchni

Styk dwóch ciągów szafek, czyli narożnik, często stanowi dość kiepsko zagospodarowane miejsce w kuchni. Jego odpowiednie wykorzystanie będzie szczególnie ważne w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jak sprytnie zagospodarować narożniki w nowoczesnej kuchni? Podsuwamy 3 najciekawsze pomysły.

Narożna szafka

To jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie kątów. Głębokie, funkcjonalne szafki są niekwestionowanym hitem ostatnich lat. Nowoczesne systemy narożnikowe pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca do przechowywania garnków, naczyń, produktów spożywczych, koszy na śmieci i różnego rodzaju sprzętów.

Wybór właściwego mechanizmu będzie zależny od kształtu szafki, jednak w obliczu szerokiej oferty systemów dosłownie każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Wśród dostępnych opcji są zarówno tzw. karuzele – obrotowe, z dwiema okrągłymi półkami na pionowym drążku, szafki Le Mans – pozwalające na osobne wyciąganie każdej półki, gwarantujące płynność ruchu i wytrzymałość na duże obciążenia, oraz (najczęściej polecane) kosze Magic Corner – z wysuwanymi półkami i mechanizmem, w którym rama jest przymocowana bezpośrednio do frontu.

Narożny zlewozmywak

Na rynku znajdziemy aktualnie sporo propozycji rozwiązań, które umożliwiają sprytne zagospodarowanie narożnika. Możemy postawić na nim nie tylko rzeczy, z których korzystamy nieco rzadziej, jak elektryczny grill czy toster – kolejną ciekawą opcją jest montaż narożnego zlewozmywaka.

Tego typu produkty są sprzedawane zarówno w wersji jedno-, jak i dwukomorowej. Odpowiednio dopasowany zlewozmywak może być bardzo praktyczny, jednak trzeba zwrócić uwagę, czy będziemy mieć do niego wygodny dostęp. Mimo to, jeżeli najczęściej korzystamy ze zmywarki, a zlewu używamy tylko raz na jakiś czas, dość wąska przestrzeń nie będzie problemem. Trzeba przy tym pamiętać, że przy takim zlewie zazwyczaj nie zmieszczą się dwie czy więcej osób, za to łączenie między szafkami w punkcie styku powinno musi zostać maksymalnie uszczelnione.

Narożna płyta grzejna

Ostatnia propozycja to płyta grzejna umieszczona w kącie. Palniki są w niej ułożone w kształt litery L, przez co mamy odpowiednio dużą przestrzeń do gotowania. To świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca i montaż wolnych, przestronnych blatów, na których postawimy przybory kuchenne i będziemy wygodnie przygotowywać potrawy. To idealna opcja dla małych metraży. Co więcej, w ofercie producentów dostępne są nawet narożne okapy przeznaczone specjalnie do montażu w rogu pomieszczenia.

Sieć sprzedaży


Styk dwóch ciągów szafek, czyli narożnik, często stanowi dość kiepsko zagospodarowane miejsce w kuchni. Jego odpowiednie wykorzystanie będzie szczególnie ważne w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jak sprytnie zaprojektować narożniki w nowoczesnej kuchni? Podsuwamy 3 najciekawsze pomysły.

Przejdź do góry strony