Wybieramy meble do kuchni z salonem

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Wybieramy meble do kuchni z salonem
Wybieramy meble do kuchni z salonem
Wybieramy meble do kuchni z salonem
Wybieramy meble do kuchni z salonem
Wybieramy meble do kuchni z salonem

Wybieramy meble do kuchni z salonem

Utworzono: 23-08-2019

Kuchnia otwarta na salon to silny trend wnętrzarski, który coraz częściej stosuje się w projektach nowoczesnych mieszkań. Stanowi idealne połączenie miejsca do przygotowywania posiłków ze strefą przeznaczoną do wspólnego odpoczynku i spędzania czasu. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać elementy wyposażenia do kuchni otwartej na pokój dzienny.

Spójna całość

Takie rozwiązanie skutecznie powiększa przestrzeń, przez co sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych mieszkaniach. Daje przy tym ogromne możliwości aranżacyjne. Jednak, aby połączenie kuchni i salonu faktycznie prezentowało się dobrze, oba pomieszczenia muszą stanowić spójną całość. Znaczenie ma przede wszystkim odpowiednie zestawienie i dopasowanie kolorystyki mebli, ścian, podłóg i dodatków.

  • Jeżeli chcemy optycznie powiększyć mieszkanie, zastosujmy jasne, współgrające ze sobą odcienie.
  • Gdy zależy nam na uzyskaniu większej dynamiki, warto zdecydować się na kontrastujące elementy, np. wybierając różne kolory podłóg do kuchni i salonu.

Tak czy inaczej, całość powinna prezentować się harmonijnie. Dlatego duża liczba wspólnych akcentów kolorystycznych i dekoracyjnych sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przejrzyste i uporządkowane.

Łącznik jako punkt centralny

Kolejną ważną kwestią jest umieszczenie w centralnym punkcie dodatkowego blatu (baru), stołu, lub wyspy kuchennej. Dwie ostatnie opcje sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania lub chcemy stworzyć wygodną strefę do wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków.

Meble, które ze sobą współgrają

Szukając mebli do kuchni połączonej z pokojem dziennym, powinniśmy postawić na wyposażenie utrzymane w podobnym stylu. Warto, aby projekt zabudowy łączył ze sobą konkretne efekty aranżacyjne i materiały, np. gdy w kuchni dominują matowe fronty lub nowoczesne akcenty, w salonie powinno być podobnie. Oczywiście wszelkie drobne odstępstwa są dozwolone, gdyż dodają aranżacji charakteru, jednak większość mebli powinna ze sobą korespondować.

W przypadku wyposażenia ogromne znaczenie ma funkcjonalność. Pamiętajmy, że chociaż kuchnia otwarta na salon wizualnie powiększa metraż, nie oznacza to, że musimy zapełnić niemal całą wolną przestrzeń. W końcu urok takiego układu tkwi głównie w tym, że można stworzyć jedną, spójną całość, która będzie jednocześnie przejrzysta, funkcjonalna i wygodna dla domowników.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony