Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

Urządzanie kuchni na poddaszu. Przydatne wskazówki

Urządzanie kuchni na poddaszu. Przydatne wskazówki
Urządzanie kuchni na poddaszu. Przydatne wskazówki
Urządzanie kuchni na poddaszu. Przydatne wskazówki
Urządzanie kuchni na poddaszu. Przydatne wskazówki

Poddasze to bardzo atrakcyjna część domu. Urządzenie kuchni w tym miejscu nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Skosy, światło wpadające przez okna i wyjątkowy klimat sprzyjają planowaniu przytulnych, ciepłych aranżacji. Oto kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią stworzenie estetycznego i funkcjonalnego pomieszczenia.

W tym przypadku główną rolę odgrywa oświetlenie. Wpadające przez okna słońce doskonale doświetli przestrzeń roboczą i stworzy wyjątkową atmosferę. Dlatego planując kuchnię na poddaszu, weźmy pod uwagę możliwość zamontowania dużych, przejrzystych okien. Drugą kwestią jest ilość miejsca, które chcemy wykorzystać. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki kulinarnej, możesz poświęcić na urządzenie kuchni całe poddasze. Za to osoby gotujące okazjonalnie lub niemające zbyt dużego metrażu do zagospodarowania, zadowolą się małym pomieszczeniem kuchennym połączonym z niewielkim salonem lub jadalnią.  

Kolorystyka kuchni na poddaszu

Ze względu na skosy i nieco rustykalny charakter takich wnętrz, warto pójść w jasne i ciepłe tonacje. Delikatne pastele, beże, biel, czy kość słoniowa, to idealne barwy do kuchni na poddaszu. Za ich pomocą jeszcze bardziej rozjaśnimy pomieszczenie, co będzie bardzo praktyczne zwłaszcza tam, gdzie nie mamy możliwości manipulowania światłem naturalnym, np. montując duże okna. Fronty, meble i ściany w tej kolorystyce spowodują także, że całość wyda się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Kierunek ma znaczenie

Kuchnię na poddaszu powinno się urządzać:

  • Od strony północnej – ponieważ w ten sposób dociera do nas światło rozproszone, niezbyt intensywne, idealne do przygotowywania posiłków.

ALBO

  • Od strony wschodniej – w tym przypadku słońce naświetla kuchnię tylko przez krótki czas w ciągu dnia, dzięki czemu pomieszczenie nie będzie się intensywnie nagrzewać.

Meble na właściwym miejscu

Meble i sprzęt należy ustawiać na wprost lub prostopadle do ukośnej ściany. Wówczas zyskamy możliwość zawieszenia dodatkowych szafek, co zwiększy ilość miejsca do przechowywania. Jeżeli chcemy ustawić wyposażenie pod samym skosem, pamiętajmy, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasz dach jest stromy, a ścianka kolankowa ma minimalnie 90 centymetrów. 

Styl, który sprzyja przytulności

Chociaż wstawienie do kuchni wielu tradycyjnych elementów wyposażenia (np. zdobionych mebli i dużej liczby dodatków) może wydawać się kuszące, to od kilku lat rządzi minimalistyczne i nowoczesne podejście do urządzania wnętrz. Zwłaszcza tych, w których higiena i bezpieczeństwo to podstawa. Umiar w doborze wyposażenia i ozdób sprawi też, że kuchnię będzie łatwiej uporządkować i utrzymać w czystości. Ograniczmy dodatki i zdobienia do minimum, unikajmy przytłoczenia. Zamiast tego wyeksponujmy pozostałe, atrakcyjne elementy wnętrza, takie jak skosy, drewniane sklepienie, podłogi, czy okna.

Sieć sprzedaży


Poddasze to bardzo atrakcyjna część domu. Urządzenie kuchni w tym miejscu nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Skosy, światło wpadające przez okna i wyjątkowy klimat sprzyjają planowaniu przytulnych, ciepłych aranżacji. Oto kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią stworzenie estetycznego i funkcjonalnego pomieszczenia.

Przejdź do góry strony