Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

Uporczywe zabrudzenia po remoncie. Jak z nimi walczyć?

Uporczywe zabrudzenia po remoncie. Jak z nimi walczyć?
Uporczywe zabrudzenia po remoncie. Jak z nimi walczyć?
Uporczywe zabrudzenia po remoncie. Jak z nimi walczyć?

Nieodłączną częścią każdego remontu jest powstawanie bałaganu i zabrudzeń. Mimo osiągnięcia upragnionego efektu wizualnego musimy liczyć się z tym, że niektóre pozostałości budowlane będą sprawiać problemy. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy wykonujemy remont samodzielnie, czy robi to za nas doświadczona ekipa. Oto kilka praktycznych wskazówek na temat tego, jak w skuteczny i bezpieczny sposób wyczyścić niektóre powierzchnie.

Usuwanie pianki i silikonu

Najtrudniejsze do usunięcia są pianki poliuretanowe i silikony, często wykorzystywane np. przy wymianie okien, drzwi, albo uszczelnianiu niektórych miejsc. Oczywiście, zanim zaczniemy posługiwać się takimi produktami, należy dokładnie zabezpieczyć miejsce pracy taśmami ochronnymi i folią. Jednak nie zawsze uda się uniknąć zabrudzeń powierzchni przylegających, dlatego, gdy dojdzie do zaplamienia ścian lub podłogi, musimy zmyć je najszybciej, jak się da. Gdy materiał zaschnie, pozostaje nam tylko zastosowanie specjalnych środków do usuwania silikonu. Jeżeli mamy do czynienia z pomieszczeniem typu kuchnia czy łazienka, w których zabrudziły się blaty lub płytki, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie myjki do okien.

Postępuj według zasady: „najpierw góra, potem dół”

Drugą istotną kwestią jest zachowanie odpowiedniej kolejności sprzątania po remoncie. Porządki należy rozpoczynać od górnych poziomów mieszkania, czyli sufitu, lamp i ścian, a następnie przejść do mycia okien. Dopiero na samym końcu, po wyeliminowaniu zabrudzeń i pyłu z pozostałych części wnętrza, zabieramy się za czyszczenie podłóg. Należy przy tym pamiętać, że mycie rozpoczynamy dopiero po usunięciu kurzu, aby uniknąć powstawania błota.

Jak zapobiec wzbijaniu się kurzu?

Gruz należy uprzątnąć profesjonalnym odkurzaczem przemysłowym, a z pyłem oraz odłamkami najłatwiej poradzimy sobie przy pomocy odpowiedniej szczotki posiadającej jednocześnie włosie i gąbkę. W ten sposób zapobiegniemy unoszeniu się kurzu w powietrze i ułatwimy sobie pracę. Meble wyczyścimy lekko nawilżoną ścierką lub specjalną mikroaktywną ściereczką o właściwościach elektrostatycznych.

A co z frontami meblowymi?

W przypadku frontów zdecydowanie odradza się stosowanie środków ścierających, wosków, gąbek do czyszczenia garnków, czy rozpuszczalników. Do  mycia należy używać bardzo miękkiej ścierki lub gąbki, a także dość łagodnych i rozpuszczalnych w wodzie środków czyszczących. Po oczyszczeniu powierzchni dobrze jest wytrzeć meble suchą szmatką, najlepiej wykonaną z mikrofibry.

Sieć sprzedaży


Mimo osiągnięcia upragnionego efektu wizualnego musimy liczyć się z tym, że niektóre pozostałości budowlane będą sprawiać problemy. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy wykonujemy remont samodzielnie, czy robi to za nas doświadczona ekipa. Oto kilka praktycznych wskazówek na temat tego, jak w skuteczny i bezpieczny sposób wyczyścić niektóre powierzchnie.

Przejdź do góry strony