Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach

Utworzono: 27-04-2019
Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach
Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach
Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach
Trendy kuchenne 2019. Aranżacje, które rządzą w katalogach

Współczesne kuchnie coraz częściej łączy się z salonem, przez co stają się ważną częścią życia rodzinnego. Na znaczeniu zyskała ich staranna aranżacja i bezkompromisowa funkcjonalność. Co jest modne w trwającym 2019 roku? Zebraliśmy kilka najciekawszych, wnętrzarskich trendów, na które warto zwrócić uwagę, projektując swoją wymarzoną kuchnię.

Kolorowo i przytulnie

Według projektantów wnętrz, ważną zmianą jest odejście od białych, zimnych, sterylnych szafek i frontów, na rzecz tych przytulnych, naturalnych i kolorowych. Częściej zobaczymy więc odważne połączenia kolorystyczne kojarzące się z naturą: zieleń, czerń, beż, odcienie naturalnego kamienia, ciemnego drewna i metalu, a także intensywne kolory, takie jak morelowy i kasztanowy.

Współczesne trendy znalazły odzwierciedlenie również w aktualnej ofercie Frontpolu, np. w nowych kolorach z serii Pianovo Metal.

Mat zamiast połysku

Kolejną kwestią jest rezygnacja ze wszechobecnego połysku na rzecz matu. W aktualnych katalogach rządzą nie tylko matowe fronty, ale również inne matowe części wyposażenia, takie jak elementy wykończeniowe czy sprzęty gospodarstwa domowego. Matowa powierzchnia jest często łatwiejsza w utrzymaniu, ponieważ nie widać na niej odcisków palców i zabrudzeń tak, jak w przypadku rzeczy z połyskiem. Matowe meble i przedmioty nieco „uspokajają” kuchnię, dodają jej elegancji i przytulności.

Pomimo panującej mody na mat, nie warto go nadużywać. Często o wiele lepszy rezultat daje połączenie takiego wyposażenia z elementami połyskującymi. Dzięki temu nie uzyskamy efektu „ciężkości” i przytłoczenia, co może mieć miejsce zwłaszcza w przypadku bardzo małych kuchni.

Geometryczne wzory

W 2019 roku mile widziane są wszelkie nawiązania do etnicznych i geometrycznych wzorów. Mogą kojarzyć się z orientem, nowoczesnością, stylem rustykalnym, czy awangardą – wszystkie chwyty dozwolone. Ważne, aby ornamenty były dość proste i dopasowane do stylistyki całego pomieszczenia. Pamiętajmy też, aby wzorzyste powierzchnie, czyli np. podłogi, fronty, czy płytki mocowane nad blatem, wprowadzać z umiarem. W tym celu warto zestawiać je ze stonowanym, jednolitym tłem.

W naszej ofercie znajdziesz wzorzyste fronty z kolekcji Dekory, zdobione etnicznymi i geometrycznymi kształtami.  Jeżeli chcesz je wykorzystać, zastanów się nad wyborem dwóch rodzajów płyt meblowych – np. zastosuj Dekory jako fronty górne, za to w dolnych partiach umieść coś matowego, stonowanego, bez zdobień.

Metal i beton

W tym przypadku ponownie możemy nawiązać do naszej nowej kolekcji: Pianovo Metal. W tym roku rządzi mosiądz, kolory miedziane, złociste i stalowe, kojarzące się z ciepłem i stonowaną elegancją. Równie pożądany jest marmur w ciemnym kolorze (np. pod postacią frontów lub blatów kuchennych), a także kolory przywodzące na myśl prawdziwy beton. Za to modne przez lata drewniane i granitowe blaty zdecydowanie odchodzą do lamusa.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony