Tego lepiej unikać! Siedem błędów popełnianych przy urządzaniu kuchni

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Tego lepiej unikać! Siedem błędów popełnianych przy urządzaniu kuchni
Tego lepiej unikać! Siedem błędów popełnianych przy urządzaniu kuchni
Utworzono: 05-10-2017

Dobrze urządzona kuchnia wymaga dobrego planu i stosowania się do zasad ergonomii. Dzisiaj przedstawiamy siedem błędów aranżacyjnych, które mogą zepsuć cały efekt lub po prostu ograniczyć funkcjonalność pomieszczenia. Czego wystrzegać się przy urządzaniu kuchni?

  1. Ciemne meble w małej przestrzeni. Zbyt ciemne fronty w niewielkiej kuchni sprawią, że będzie wydawać się jeszcze mniejsza. Najlepszym rozwiązaniem dla małych przestrzeni są jasne fronty wykończone na wysoki połysk – optycznie powiększą wnętrze oraz sprawią, że będzie wydawać się jaśniejsze i bardziej przestronne. Warto postawić również na dość proste meble, ponieważ masywne szafki działają przytłaczająco.
  2. Duża odległość kuchenki od zlewu. Niestety, jest to zarówno niepraktyczne, jak i niebezpieczne. Kuchenka i zlew znajdujące się przy przeciwległych ścianach utrudnią pracę w kuchni. Przykładowo, w przypadku przenoszenia gorącego garnka, z którego chcemy wylać wodę, przejście całej długości pomieszczenia może przysporzyć sporo problemów. Najlepiej, gdy kuchenka i zlew znajdują się blisko siebie.
  3. Mała ilość miejsca do przechowywania. W kuchni liczy się nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim jej funkcjonalność. Dlatego warto pamiętać o zaplanowaniu wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Chociaż szafki otwarte mogą wydawać się kuszące, w średniej wielkości kuchniach ograniczmy ich liczbę do minimum – zdecydowanie bardziej praktyczne i estetyczne będą szafki zamknięte. Warto pokusić się również o meble sięgające sufitu (np. wiszące) i większą ilość szuflad.
  4. Kiepskie oświetlenie. Chociaż oświetlenie górne to konieczność, nie odgrywa głównej roli w kuchni. Najważniejsza jest widoczność przy blacie roboczym, dlatego warto zainstalować nad nim tzw. oświetlenie funkcyjne, czyli taśmy LED-owe lub halogeny. Ważna jest również barwa i natężenie światła – dobrze, aby było dość ciepłe i niezbyt mocne, zwłaszcza w przypadku lampy sufitowej. Dzięki temu unikniemy powstawania cieni na blacie.
  5. Kuchenka pod oknem. Umieszczenie kuchenki pod oknem uniemożliwia zamocowanie okapu, często również może utrudniać otwieranie okna. Co więcej, w trakcie gotowania w mroźniejsze dni, szyba będzie całkowicie zaparowana. Zdecydowanie lepiej umieścić kuchenkę w innym miejscu.
  6. Krótki blat roboczy. Zbyt mała powierzchnia robocza wydaje się nie być tak dużym problemem, zwłaszcza dla osób gotujących sporadycznie. Jednak gdy uświadomimy sobie, że trzeba umieścić na niej również przedmioty stojące na stałe, takie jak czajnik, toster, chlebak, czy ekspres do kawy, zauważymy, jak dużą ilość miejsca trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu rozmieszczenia blatów.
  7. Moda na pierwszym miejscu. Wybierając kolor frontów, kształt mebli i decydując się na styl swojej kuchni, aktualne trendy należy stawiać na drugim, a czasem nawet na trzecim miejscu. W końcu to właśnie kuchnia stanowi serce domu. Ważne, aby pasowała do reszty mieszkania i była odzwierciedleniem naszych własnych upodobań. Moda przemija, a kolor i faktura szafek powinny cieszyć oko przez długie lata.

Zastanawiasz się, jaki kolor i model frontów wybrać? Zapraszamy do skorzystania z naszego konfiguratora kolorów!

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony