Nowoczesna kontra klasyczna. Jaki styl kuchni wybrać?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Nowoczesna kontra klasyczna. Jaki styl kuchni wybrać?
Nowoczesna kontra klasyczna. Jaki styl kuchni wybrać?
Utworzono: 01-03-2018

Styl kuchni powinien współgrać z naszym gustem oraz wystrojem całego mieszkania. Znaczenie ma również to, jak często korzystamy z przestrzeni roboczej w tym pomieszczeniu i czy pełni ono funkcję bardziej dekoracyjną, czy praktyczną. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście połączenie obu tych cech, pozwalające na stworzenie wysoce funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza.

Ponadczasowa klasyka

W kuchni klasycznej podstawę stanowi duża liczba dodatków i naturalnych tworzyw. Z reguły jest to kuchnia zamknięta, ze zdobionymi szafkami, przeszkleniami, frezowaniami, drewnem i kamieniem, a także ozdobami i sprzętami wystawionymi „na zewnątrz”. Duża ilość dodatków ma tworzyć swojski i przyjazny klimat. Tego typu aranżacje bazują na ciepłych, stonowanych kolorach, głównie na brązach i beżach.

Jest to ten styl, który wybieramy wtedy, gdy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, a także wówczas, gdy na jej uporządkowanie możemy poświęcić nieco więcej czasu. Wśród masy dodatków i przeszklonych lub otwartych szafek możemy łatwo doprowadzić do nadmiernego gromadzenia się kurzu i brudu, dlatego w takiej kuchni należy regularnie i dokładnie sprzątać.  

Nowoczesny minimalizm

Wbrew pozorom, nowoczesna kuchnia wcale nie musi być zimna i surowa. Wręcz przeciwnie – dzięki szerokiemu wyborowi różnokolorowych frontów i praktycznych dodatków, możemy stworzyć wyjątkowo przytulne wnętrze. W tego typu aranżacjach większość przedmiotów, naczyń i sprzętów jest schowana za gładkimi frontami, a rolę ozdób pełnią wyłącznie specjalnie dobrane do tego elementy, np.:

  • skrzynki na przyprawy,
  • obrazy lub oprawione zdjęcia na ścianach,
  • rośliny w dopasowanych doniczkach,
  • kolorowe krzesła i poduszki przy stole,
  • tablica kredowa do zapisywania rzeczy „do zapamiętania”
  • …i wiele, wiele innych minimalistycznych, ale wyrazistych przedmiotów.

Dzięki mniejszej liczbie rzeczy unikniemy nadmiernego gromadzenia się kurzu i wrażenia nieporządku. Ten styl idealnie wpisuje się zarówno w duże, jak i w małe pomieszczenia. Sprawdzi się też w kuchniach otwartych na salon.

A może połączenie jednego z drugim?

Łącząc odpowiednie kolory i materiały, możemy stworzyć wyjątkowe wnętrze będące fuzją obu tych stylów. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo propozycji frontów w ciepłej kolorystyce. Kuchnie, w których często się gotuje, nie powinny być trudne w sprzątaniu i wykonane z „delikatnych” materiałów. Dlatego gładkie, zamknięte szafki z płyty MDF będą zdecydowanie praktyczniejsze w utrzymywaniu w czystości.

Aby dodać powiewu klasyki, nowoczesne meble warto zestawiać  z naturalnymi dodatkami, np. drewnianymi łyżkami wyeksponowanymi w widocznym miejscu, kamiennym blatem, czy drewnianą podłogą. Zdecydowanie nie należy obawiać się nowatorskich zabiegów aranżacyjnych i łączenia tych stylów. Najlepiej wybrać z każdego z nich to, co najbardziej funkcjonalne, albo te elementy, które najbardziej przypadły nam do gustu. Pamiętajmy, że przytulna kuchnia to przede wszystkim taka, w której wszyscy domownicy będą czuć się wystarczająco swobodnie.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony