Modne i praktyczne. Popularne trendy, które warto wykorzystać w swojej kuchni

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Modne i praktyczne. Popularne trendy, które warto wykorzystać w swojej kuchni
Modne i praktyczne. Popularne trendy, które warto wykorzystać w swojej kuchni
Modne i praktyczne. Popularne trendy, które warto wykorzystać w swojej kuchni
Utworzono: 04-12-2017

Z reguły odradza się podążanie za chwilową modą przy urządzaniu wnętrz. Jednak w ostatnich latach pojawiły się trendy, które dzięki swojej funkcjonalności i estetyce, będą stanowić ponadczasowy i wartościowy element każdej kuchni. Oto kilka modnych, aranżacyjnych praktyk, które mogą Ci się spodobać!

Wysoka zabudowa

W każdej kuchni ogromne znaczenie ma wystarczająca ilość miejsca do przechowywania. W jednym pomieszczeniu muszą zmieścić się naczynia, garnki, jedzenie, często również dodatkowe sprzęty, takie jak np. mikser czy toster. Nie dziwi więc fakt, że od dłuższego czasu coraz częściej projektuje się kuchnie z wysoką zabudową, w których szafki sięgają po sam sufit. Pełnią one dwie funkcje: dekoracyjną oraz praktyczną.

Wskazówki:

  • Taki rodzaj zabudowy pozwala na przechowywanie większej liczby rzeczy niż w przypadku standardowych rozwiązań.
  • W najwyższej znajdujących się półkach można schować rzadko używane przedmioty.
  • Wysoka zabudowa to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających mały metraż, a także dla właścicieli kuchni otwartych.
  • Jeżeli chcemy uzyskać nowoczesny i minimalistyczny efekt, najlepiej wybrać gładkie fronty bez uchwytów.

Białe i ciemne szafki

Biel oraz ciemne, jednolite odcienie (grafitowy, ciemnoszary, granat, ciemna stal) są najbardziej uniwersalnymi barwami we wnętrzach. Co więcej, na ich tle można umieścić dowolne, różnokolorowe dodatki. Nic nie gryzie się z bielą i czernią, ponieważ są barwami podstawowymi i ponadczasowymi. W ostatnich latach na popularności zyskały zwłaszcza fronty matowe w tych odcieniach, takie jak np. dekory Inox i Akryl Premium Mat.

Naturalne akcenty

Elementy dekoracyjne, które mają naturalny charakter, w tym: drewno, marmur, bambus, kamień, czy wełna, wzbudzają pozytywne skojarzenia i nigdy nie wychodzą z mody. Możemy zastosować je na podłodze, wybierając drewniane lub kamienne blaty, albo pod postacią fantazyjnych dodatków. Naturalne ozdoby lub elementy wykończenia pięknie prezentują się zarówno we wnętrzach w stylu klasycznym, jak i w tych całkowicie nowoczesnych, wprowadzając nieco ciepła i przytulności do każdej aranżacji.

Dwukolorowe fronty

Wśród popularnych trendów kuchennych, prym wiodą również dolne i górne fronty w dwóch kolorach. Wiele osób dobiera ich barwy kontrastowo, czyli np. górne szafki w bieli i dolne w czerni, albo cieniując tę samą barwę (np. brąz i beż). Taki podział przestrzeni stanowi doskonałe rozwiązanie dla małych wnętrz – dodaje im lekkości, wdzięku i równoważy ich proporcje.  

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony