Minimalizm i elegancja, czyli wnętrze w stylu skandynawskim

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Minimalizm i elegancja, czyli wnętrze w stylu skandynawskim
Minimalizm i elegancja, czyli wnętrze w stylu skandynawskim
Minimalizm i elegancja, czyli wnętrze w stylu skandynawskim
Utworzono: 02-05-2018

Klasyczna, czysta biel połączona z naturalnymi materiałami i dodatkami – właśnie takie skojarzenia wzbudza styl skandynawski. Sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie chcemy uzyskać minimalistyczną, uporządkowaną, ale jednocześnie bardzo przytulną przestrzeń. To styl, który panuje w wielu polskich domach i nic nie zapowiada, aby szybko miało się to zmienić.

Styl skandynawski zawdzięcza swój ogromny sukces wyjątkowej funkcjonalności i prostocie. Wnętrza urządzone w duchu szwedzkiego słowa „lagom” (czyli „w sam raz”) są bardzo praktyczne i jednocześnie komfortowe. Panuje w nich minimalizm, który przekłada się na lepsze samopoczucie domowników. Nie jest tajemnicą, że nasz umysł o wiele lepiej odpoczywa w uporządkowanej, czystej przestrzeni.

Mieszkanie urządzone w takim stylu będzie przede wszystkim:

  • Dobrze oświetlone – jasna kolorystyka, duże okna, białe ściany. Idealnie sprawdzi się w małych mieszkankach, a zwłaszcza w kuchniach, które chcemy optycznie powiększyć.
  • Praktyczne – ogromny nacisk kładzie się na funkcję użytkową. W pomieszczeniu nie może zabraknąć ergonomicznych mebli o wysokim stopniu trwałości, łatwych w czyszczeniu i niesprawiających zbyt wielu problemów. Ich celem jest usprawnienie wykonywania codziennych czynności, dlatego stawia się przede wszystkim na wysoką jakość tworzyw, z których są wykonane.
  • Wyposażone w dużą ilość miejsca do przechowywania – szafki, kredensy i szafeczki, koniecznie zamykane, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie uporządkowanej, skandynawskiej przestrzeni.
  • Proste, ale piękne w swojej prostocie – meble nie posiadają zdobień, fronty są gładkie, najczęściej białe, dzięki czemu uzyskuje się efekt swobody i świeżości.
  • Ozdobione naturalnymi dodatkami – w tym stylu bardzo ważną rolę odgrywają naturalne dodatki, zwłaszcza drewniane. Idealnym połączeniem będzie drewniana podłoga z białymi, pastelowymi ścianami i meblami. Bardzo modne są również pojedyncze, ceglane ściany.

Szukasz idealnych frontów meblowych do kuchni lub łazienki w stylu skandynawskim? Sprawdź naszą ofertę: GALERIA

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony