Meble do łazienki. Jak wybrać, żeby nie żałować?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Meble do łazienki. Jak wybrać, żeby nie żałować?
Meble do łazienki. Jak wybrać, żeby nie żałować?
Meble do łazienki. Jak wybrać, żeby nie żałować?
Utworzono: 18-10-2017

Łazienka to dla wielu osób ostoja relaksu. Odpowiednio dobrane meble, kafelki i dodatki mogą stworzyć namiastkę małego, osobistego SPA. Urządzając łazienkę, należy pamiętać, że jest to dość specyficzne pomieszczenie, które wymaga dobrze przemyślanych rozwiązań. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze mebli łazienkowych.

Na początku, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Meble będą narażone na dużą wilgotność oraz częste zmiany temperatury. Właśnie dlatego stawia się im bardzo wysokie wymagania, takie jak:

  • Odpowiednie wykończenie powierzchni frontów,
  • Wodoodporność,
  • Zabezpieczenie przed atakiem grzybów i pleśni.

Meble łazienkowe muszą cechować się wyjątkową funkcjonalnością. Powinny być zabezpieczone specjalnymi materiałami, które zapewnią im całkowitą wytrzymałość. Fronty szafek i szuflad mają w tym przypadku największe znaczenie, ponieważ są najbardziej narażone na wpływ szkodliwych czynników.

Polecanym rozwiązaniem są płyty MDF, które przy właściwej grubości oraz zabezpieczeniu, stanowią porządny materiał łazienkowy. W naszej ofercie znajdziesz propozycje frontów odpornych również na zarysowania, wgniecenia oraz działanie środków chemicznych. Wszystkie są dość łatwe w czyszczeniu i bardzo trwałe. W konfiguratorze kolorów na naszej stronie można wybrać spośród wielu modeli płyt łazienkowych, zarówno w macie (np. Pianovo Super Mat, Pianowo Metal, Akryl Premium Mat), jak i w połysku (Akryl, Polygloss).

Fronty do małej łazienki

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie mebli do rozmiaru pomieszczenia. O ile w dużych łazienkach mamy całkowitą swobodę wyboru, a kolorystyka i rodzaj frontów zależą tylko od naszego gustu i wyobraźni, tak w małych wnętrzach warto pójść na pewne ustępstwa. Większe pomieszczenie pozwala na zastosowanie bardziej intensywnej kolorystyki. Szczególnie polecane są naturalne beże, czerwienie, brązy, oraz elegancka czerń.

W przypadku niewielkich powierzchni doskonale sprawdzą się gładkie, połyskujące płaszczyzny, dające efekt trójwymiarowego lustra. Mała łazienka ulegnie optycznemu powiększeniu dzięki zastosowaniu dość jasnych kolorów. Fronty w bieli, delikatnych szarościach, beżach, lekkim koralu, to najlepszy sposób na dodanie wnętrzu przestronności i rozświetlenia. Jeżeli zależy nam na stworzeniu nowoczesnej aranżacji, warto rozważyć uchwyty frezowane w szafkach, czyli ukryte w głębi lub na obrzeżach frontów. Firma Frontpol niedawno wprowadziła usługę frezowania pod uchwyty wpuszczane we wszystkich frontach w ofercie.

Trwałość na pierwszym miejscu

Podsumowując, meble łazienkowe wymagają dokładnego przemyślenia i sprawdzenia pod kątem trwałości. Znaczenie ma również kolorystyka, która decyduje o tym, czy pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie przytulnego i przestronnego. Zarówno duże, jak i małe powierzchnie wymagają odpowiedniego podejścia, jednak najważniejszą kwestią przy urządzaniu łazienki jest wybór frontów i materiałów bardzo dobrej jakości, które posłużą przez wiele kolejnych lat.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony