Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni

Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni
Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni
Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni
Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni
Meble bezuchwytowe. Cecha nowoczesnych kuchni

Brak uchwytów w szafkach to nie tylko kwestia estetyki, ale i większego komfortu. Takie meble są bardzo wygodne w użytkowaniu, eleganckie, a do tego często o wiele tańsze, niż w wersji z uchwytami. Oczywiście wszystko zależy tutaj od zastosowanego modelu frontów i metody otwierania szafek.  

Elegancja, wygoda i bezpieczeństwo

Meble bez uchwytów to marzenie minimalistów. Gładka, spójna powierzchnia jest szczególnie pożądana w nowoczesnych aranżacjach, utrzymanych w stylu skandynawskim czy loftowym. Oprócz tego, brak uchwytów pozwala na szybsze poruszanie się po kuchni. Szafki można ekspresowo otwierać za pomocą systemu „tip-on” lub „push-to-open”. Wystarczy tylko delikatnie nacisnąć drzwiczki, aby się uchyliły. W przypadku półek znajdujących się na dole można zrobić to również biodrem czy nogą, gdy mamy zajęte ręce.

Brak uchwytów to także większa oszczędność miejsca i poczucie bezpieczeństwa – zwłaszcza w bardzo małych łazienkach i kuchniach, oraz tam, gdzie przebywają dzieci. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że maluch zahaczy o wystający uchwyt i zrobi sobie krzywdę.

Oszczędność i odporność na wilgoć

Poza komfortem i bezpieczeństwem, znaczenie ma również fakt, że powierzchnia frontów w modelach bezuchwytowych pozostaje zupełnie nienaruszona, co zmniejsza ryzyko zawilgocenia płyty. Dlatego taki rodzaj mebli stosuje się głównie tam, gdzie są narażone na częste działanie wody i pary wodnej. Co więcej, gładka powierzchnia sprawia, że łatwiej jest je wyczyścić i utrzymać w dobrym stanie przez wiele kolejnych lat.

Nie bez znaczenia jest także kwestia poniesionych kosztów. Lepszej jakości, ładnie wyglądające uchwyty, które wpiszą się w estetykę danego pomieszczenia, bywają dość drogie. Cena wraz z montażem lub wymianą może wynieść nawet kilkaset złotych. Dlatego brak uchwytów jest bardziej ekonomiczną opcją.

Alternatywa dla uchwytów

Jeżeli nie chcemy otwierać szafek metodami „tip-on” i „push-to-open”, możemy zdecydować się na coś pomiędzy, np.:

  • frezowanie, czyli umieszczenie uchwytu na obrzeżu lub w głębi frontów,
  • uchwyty krawędziowe – lekkie wgłębienia zlokalizowane na ich krawędziach.

To doskonałe alternatywy dla tych osób, które obawiają się częstych zabrudzeń przy korzystaniu z „klików”. Przypominamy jednak, że w naszej ofercie dostępne są również fronty odporne na ślady palców (m.in. w kolekcji Marmur Mat).

Sieć sprzedaży


Brak uchwytów w szafkach to nie tylko kwestia estetyki, ale i większego komfortu. Takie meble są bardzo wygodne w użytkowaniu, eleganckie, a do tego często o wiele tańsze, niż w wersji z uchwytami. Oczywiście wszystko zależy tutaj od zastosowanego modelu frontów i metody otwierania szafek.  

Przejdź do góry strony