Lodówka do zabudowy. Czy to dobry pomysł?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Lodówka do zabudowy. Czy to dobry pomysł?
Lodówka do zabudowy. Czy to dobry pomysł?
Lodówka do zabudowy. Czy to dobry pomysł?
Utworzono: 12-03-2019

Zabudowana lodówka pozwala uzyskać spójną aranżację kuchni. Jest praktycznie niezauważalna i doskonale wpisuje się w harmonijną strukturę pozostałych szafek. Jednak takie rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale i pewne wady. Sprawdź, czego powinieneś się spodziewać, jeżeli zdecydujesz się na lodówkę w zabudowie.

Stworzona dla minimalistycznych wnętrz

Największy plus zabudowanej lodówki to harmonijność aranżacji. Dzięki niej każdy element kuchni idealnie do siebie pasuje, a my uzyskujemy minimalistyczny, spójny efekt. Ukryta lodówka jest doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie chcemy osiągnąć wrażenie niezaburzonej całości. Sprzęt AGD wtopiony w zabudowę meblową jest praktycznie niezauważalny, co ma ogromne znaczenie dla osób, którym zależy, aby w ich kuchni wszystko ze sobą perfekcyjnie współgrało.

Przygotuj się na pewne minusy

Jednak takie rozwiązanie ma również pewne wady. Podstawową jest oczywiście konieczność rozkręcania wszystkiego w przypadku awarii lodówki. Po drugie, obudowa zajmuje więcej miejsca. Z tego względu lodówka będzie mieć mniejszą pojemność niż w sytuacji, w której zdecydowalibyśmy się na wolnostojący sprzęt o takiej samej wielkości.

Trzecią, istotną kwestią jest konieczność doprowadzenia odpowiedniej wentylacji. Musimy zwrócić uwagę, czy lodówka jest dobrze wentylowana, ponieważ w innym przypadku może dojść do jej przegrzania.

Czy warto? 

Oczywiście odpowiedź na takie pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, czy marzymy o idealnie spójnej, harmonijnej kuchni, czy może wymienione powyżej minusy szybko nas do tego zniechęciły. Zabudowana lodówka z pewnością wymaga nieco więcej pracy, zarówno w czasie remontu, jak i w przypadku awarii. Zabiera też sporo miejsca, dlatego nie będzie dobrym rozwiązaniem dla małego metrażu.

Jednak nie można zaprzeczyć, że efekt końcowy jest świetny. Zwłaszcza tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu efektu minimalizmu i nowoczesności, lodówka do zabudowy będzie doskonałym dopełnieniem wnętrza. 

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony