Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe

Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem

Utworzono: 14-06-2019

Styl industrialny cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem. Inspirowany nowojorskimi mieszkaniami z lat 50., przybrał współcześnie nieco odmienioną, unowocześnioną formę. Szczególnie dobrze sprawdza się w łazienkach, gdzie minimalizm i trwałe, łatwe w pielęgnacji materiały to podstawa. Jeżeli marzy Ci się pomieszczenie zaprojektowane właśnie w takim stylu, zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Chłodne otoczenie, ciepłe dodatki

Podstawą w mieszkaniach urządzonych w klimacie loftowym, jest wykorzystanie w formie tła dość chłodnych, neutralnych kolorów. Chodzi przede wszystkim o dominację szarości, bieli, odcieni kojarzących się z surowym betonem, tynkiem i cegłą.

Taką kolorystykę łatwo połączymy z żywymi,  intensywnymi barwami o ciepłej tonacji, np. z czerwonym, zielonym, czy żółtym. Możemy wprowadzić je pod postacią akcesoriów łazienkowych, chodników, lub rzucających się w oczy ręczników. Połączenie tak przeciwstawnych odcieni (ciepłe-zimne) doda wnętrzu nowoczesnego, niebanalnego charakteru.

Duża (lub optycznie powiększona) przestrzeń

Klasyczne wnętrza industrialne były niesamowicie przestronne. W końcu stanowiły pozostałości po dawnych zakładach produkcyjnych. Ta charakterystyczna cecha loftowych mieszkań musi znaleźć odzwierciedlenie również w urządzonej w tym stylu łazience. Niestety większość polskich łazienek nie należy do największych pomieszczeń, dlatego warto zadbać przynajmniej o optyczne powiększenie metrażu.

Przyczynią się do tego połyskujące, odbijające światło powierzchnie, minimalizm w doborze dodatków (np. baterie podtynkowe) i wyposażenia (np. gładkie meble bez zdobień), dominacja jasnych kolorów i duże lustro. Więcej praktycznych wskazówek na temat optycznego powiększania wnętrz znajdziesz w naszym poprzednim tekście: klik

Drewno, metal, beton

Mile widziane będą również akcenty z naturalnego drewna (oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed parą i wilgocią), a także elementy nawiązujące do tego, co narzuca bezpośrednie skojarzenia ze stylem industrialnym. Chodzi oczywiście o metal, beton i miedź. Można zastosować w tym celu betonowe płyty na ścianach lub farbę, która wygląda jak tynk. Podobny efekt dadzą elementy metalowe i chromowane.

Jeszcze innym, równie dobrym rozwiązaniem, będą metaliczne fronty szafek. Wprowadzą do wnętrza industrialny klimat, a jednocześnie dodadzą mu nieco współczesnej elegancji. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na osiągnięciu umiarkowanego efektu „fabrycznej surowości”, oraz dla tych, które poszukują produktów trwałych, estetycznych i odpornych na uszkodzenia. W tym przypadku polecamy nasze matowe fronty z serii Pianovo Metal pokryte cienką warstwą naturalnego metalu. Wśród proponowanych odcieni z tej kolekcji znajdują się m.in. barwy nawiązujące do chromu, stali, miedzi i tytanu.

Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem
Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem
Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem
Łazienka w stylu industrialnym? Z nami to nie problem

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony