Kuchnia w stylu hygge, czyli przytulny minimalizm

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Kuchnia w stylu hygge, czyli przytulny minimalizm
Kuchnia w stylu hygge, czyli przytulny minimalizm
Kuchnia w stylu hygge, czyli przytulny minimalizm
Kuchnia w stylu hygge, czyli przytulny minimalizm
Utworzono: 09-01-2019

Według statystyk, Duńczycy są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Przeważająca część ich życia towarzyskiego kręci się wokół domu. Dlatego bardzo dbają o to, aby panowała w nim przyjemna atmosfera. Styl, w jakim urządzają swoje wnętrza, określa się mianem hygge.

Podstawową zasadą jest tworzenie przytulnej, maksymalnie wygodnej przestrzeni. Określenie „hygge” w języku norweskim oznacza po prostu „dobre samopoczucie”. W tak urządzonej kuchni powinniśmy więc czuć się w pełni komfortowo, cieszyć się chwilą, spędzać czas na wspólnym jedzeniu i gotowaniu z rodziną czy przyjaciółmi.

Z tych względów mieszkania większości Duńczyków są dość minimalistyczne. Wygoda i praktyczność to podstawa. Wszystko to sprzyja jednocześnie  poczuciu relaksu, spokoju i odprężenia.

Najważniejsze wyznaczniki: mieszanka przytulności z klasyczną elegancją

W hygge bardzo ważną rolę odgrywa jakość wyposażenia i otaczających nas przedmiotów. Z tych względów w przykładowych aranżacjach znajdziemy takie materiały jak szlachetny marmur, metal, czy drewno. Łączy się głównie przygaszone, ciepłe barwy z tymi lekko połyskującymi.

Całość opiera się w dużej mierze na stylu skandynawskim. Dlatego w hygge znajdziemy takie elementy, jak:

  • Proste, praktyczne i pozbawione zdobień meble,
  • Drewniane podłogi,
  • Naturalne materiały,
  • Niewiele dodatków, ale zawsze dobrej jakości,
  • Wiklinę, kamień, metal i naturalne drewno,
  • Materiały, które kojarzą się z wygodą i komfortem: wełnę, pledy, poduszki, futrzane chodniki,
  • Pomieszanie odcieni pastelowych i ciepłych z monochromatycznymi, metalicznymi i chłodno-białymi,
  • Dobre oświetlenie – przynajmniej kilka źródeł światła w każdym pomieszczeniu.

Jak stworzyć kuchnię w stylu hygge za pomocą naszych frontów?

Jeżeli chcesz wprowadzić hygge do swojej kuchni, możesz wykorzystać fronty białe matowe i imitujące drewno, np. z kolekcji 4x9. Wówczas uzyskasz efekt typowo skandynawski, czyli ciepły, stonowany i przytulny. Kolejna propozycja to fronty Pianovo Metal. Będą idealne, gdy chcesz nadać wnętrzu nieco chłodnej elegancji i industrialnego charakteru. Nadają się do tego szafki w metalicznym, satynowym odcieniu. 

Ciekawym rozwiązaniem mogą być również płyty z serii Elite, które swoją estetyką nawiązują do naturalnego marmuru oraz antycznego i bielonego drewna. Tutaj uzyskamy typowe hygge, czyli połączenie naturalnych materiałów, minimalizmu i klasycznej elegancji. 

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony