Kuchnia w stylu glamour. Blask i barokowy przepych

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Kuchnia w stylu glamour. Blask i barokowy przepych
Kuchnia w stylu glamour. Blask i barokowy przepych
Kuchnia w stylu glamour. Blask i barokowy przepych
Kuchnia w stylu glamour. Blask i barokowy przepych
Utworzono: 22-10-2018

Styl glamour nawiązuje do bogato zdobionych, barokowych wnętrz. Dominują w nim błyszczące powierzchnie, duże, kryształowe żyrandole, oraz jasna kolorystyka. Przypadnie do gustu tym osobom, które lubią mocne akcenty dekoracyjne, połysk i nowoczesne aranżacje pełne przepychu.

Narodziny tego stylu datuje się na początek XX wieku. Wówczas można było go spotkać głównie w luksusowych willach hollywoodzkich gwiazd. Był synonimem bogactwa i luksusu. Z czasem ewoluował i stał się bardziej praktyczny. W nowoczesnej odsłonie stylu glamour zwraca się uwagę na to, aby finalny efekt nie prezentował się zbyt kiczowato. W tym celu unika się nadmiaru zdobień, łącząc ten klasyczny sposób aranżowania wnętrz z nowoczesnym minimalizmem.

Chociaż nadal wybiera się duże, błyszczące, przyciągające wzrok ozdoby i wyposażenie, to zestawia się je np. z dość neutralnymi podłogami lub ścianami. Część pomieszczenia jest więc prosta i stonowana, a reszta – przepełniona blaskiem. Dzięki działaniu wedle tej „zasady kontrastu” całość może prezentować się bardzo zmysłowo i elegancko.

Jak wprowadzić styl glamour do swojej kuchni?

Glamour sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i w tych o niewielkim metrażu. Podstawą jest tutaj duży połysk oraz mocne oświetlenie, dlatego wykorzystując elementy tego stylu, możemy uzyskać efekt iluzji i optycznie powiększyć nawet bardzo małą kuchnię.

Podstawowe wyznaczniki nowoczesnego stylu glamour to:

  • Połysk – zarówno na frontach szafek, jak i w dodatkach, np. w formie błyszczących kamieni, kryształowej zastawy, drobnych paciorków odbijających promienie słońca,
  • Barokowe zawijasy, np. pod postacią fantazyjnych krzeseł i stołów, które nawiązują swoim wyglądem do XVIII wieku,
  • Oświetlenie w formie wielkich, kryształowych żyrandoli, dodatkowych lampek LED umieszczonych pod szafkami, bogato zdobionych kloszy,
  • Finezyjne ozdoby wyglądające jak z muzeum, np. dekoracyjne klamki, dekoracje ścienne wykonane z metalu, cyrkonii, brokat, szkło,
  • Materiały zdobione ornamentami,
  • Lustra i obrazy w eleganckiej ramie,
  • Srebro, złoto, marmur.

Fronty szafek o wysokim połysku

Prostym sposobem na nadanie wnętrzu hollywoodzkiego blasku jest wykorzystanie frontów, które odbijają światło. W tym celu idealnie sprawdzają się płyty z kolekcji Kristall o wysokim połysku i grubości 2 mm, która oddaje głębię prawdziwego szkła. Druga propozycja idealna do kuchni w stylu glamour to najnowsza, ekskluzywna kolekcja połyskujących frontów Elite, które występują m.in. w wersji kolorystycznej nawiązującej do prawdziwego marmuru i antycznego drewna.

 

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony