Kuchnia otwarta na salon: wady i zalety

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Kuchnia otwarta na salon: wady i zalety
Kuchnia otwarta na salon: wady i zalety
Kuchnia otwarta na salon: wady i zalety
Utworzono: 02-05-2018

Według architektów wnętrz kuchnie otwarte na salon to modny i nowoczesny trend, który zdominuje kilka najbliższych lat. Chociaż taka duża, funkcjonalna przestrzeń jest dla wielu osób bardzo kuszącą opcją, to poza zaletami, posiada również kilka wad. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania z aneksem albo zburzysz ścianę dzielącą kuchnię z salonem, zapoznaj się z jasnymi i ciemnymi stronami takiego rozwiązania. 

Plusy kuchni otwartej na salon:

  • Możliwość wstawienia barku, który idealnie sprawdzi się podczas imprez i spotkań z przyjaciółmi. Może pełnić też funkcję stołu dla kilku osób. Barek będzie dobrym rozwiązaniem dla bezdzietnych osób lub niewielkich rodzin, jednak w przypadku rodzin wielodzietnych o wiele lepiej sprawdzi się większy stół lub wyspa.
  • Osoba przebywająca w kuchni jest w stałym kontakcie z osobami przebywającymi w pokoju dziennym. To bardzo ważne wszędzie tam, gdzie liczy się wspólne przygotowywanie posiłków.
  • Połączenie z salonem optycznie powiększy przestrzeń i doskonale doświetli mieszkania o niewielkim metrażu.
  • Dla wielu osób znaczenie ma wielofunkcyjność kuchni otwartej na salon, zwłaszcza wtedy, gdy niektóre elementy wyposażenia są mobilne i można je przesuwać. W ten sposób możemy dostosowywać je do swoich aktualnych potrzeb.
  • Ten układ pozwala wyeksponować designerski, ciekawy sprzętu, który podkreśli walory zarówno pokoju dziennego, jak i kuchni, np. ozdobnego okapu, czy innych, interesujących dodatków.
  • To bardzo modne, nowoczesne rozwiązanie, które zwiększa nasze możliwości aranżacyjne. Będzie idealne dla osób, które pasjonują się planowaniem i urządzaniem wnętrz.

Wady kuchni otwartej na salon:

  • Jeżeli często gotujemy, problemem mogą okazać się rozprzestrzeniające się zapachy. Niestety, często nawet najlepszy okap nie będzie w stanie z tym sobie poradzić, dlatego te wrażliwsze osoby powinny pozostać przy kuchni zamkniętej.
  • Należy pamiętać o bezwzględnym zachowaniu czystości, zwłaszcza, jeżeli dość często ktoś do nas wpada. Gdy zaprosimy gości do salonu, sterta nieumytych naczyń i pobrudzonych blatów z pewnością przyciągnie ich uwagę.
  • Brak możliwości zamknięcia kuchni, gdy tego potrzebujemy, np. w celu ograniczenia dostępu dla zwierząt czy dzieci. Pamiętajmy, że przechowujemy w niej wiele potencjalnie groźnych przedmiotów i sprzętów, dlatego w przypadku maluchów warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach na szafki i szuflady.
  • Hałasy – niestety, w niektórych przypadkach pooglądanie telewizji czy drzemka w salonie mogą być utrudnione, gdy z kuchni wydobywają się dźwięki miksera, gotujących się potraw, czy pracującego ekspresu do kawy.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony