Kiedy warto zdecydować się na kuchnię z wyspą?

polski
Kiedy warto zdecydować się na kuchnię z wyspą?
Kiedy warto zdecydować się na kuchnię z wyspą?
Kiedy warto zdecydować się na kuchnię z wyspą?
Utworzono: 20-06-2018

Kuchnia z wyspą kojarzy się przede wszystkim z dużą, otwartą przestrzenią. To idealna opcja dla rodzin z dziećmi i osób ceniących sobie wspólne przygotowywanie posiłków. Takie rozwiązanie często możemy zobaczyć również w filmach, w których to właśnie kuchenna wyspa stanowi centralne miejsce rozmów i wydarzeń. W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Nie ma wątpliwości, że wyspa to doskonałe miejsce do zacieśniania więzi z rodziną. Pozwala na bezproblemowe gromadzenie się w środkowej części kuchni, wspólne gotowanie, jedzenie, organizację towarzyskich spotkań. Co więcej, doskonale wygląda zarówno w mieszkaniach urządzonych nowocześnie, jak i tych w stylu klasycznym czy rustykalnym. Mimo to, niestety nie jest rozwiązaniem dla każdego wnętrza.

Jakie funkcje pełni wyspa kuchenna?

  • Blatu roboczego,
  • Miejsca do spożywania posiłków,
  • Dodatkowych szafek i półek do przechowywania,
  • Miejsca na płytę kuchenną, piekarnik, czy zmywarkę (pod blatem).

Dla kogo kuchnia z wyspą?

Przede wszystkim dla tych osób, które mają do zagospodarowania dość duży metraż. W związku z tym, najlepiej sprawdzi się w kuchniach otwartych salon. Taka opcja nie jest stworzona dla niewielkich pomieszczeń, w których wyspa po prostu nie spełni swoich funkcji. Może być wręcz wyjątkowo niewygodna. Wprowadzenie jej do zbyt małej kuchni spowoduje znaczne ograniczenie miejsca, utrudniając poruszanie się. Oprócz tego stworzy wrażenie przytłoczenia i tym samym nie będzie prezentować się zbyt korzystnie.

Jak sprawdzić, czy mamy wystarczająco dużo miejsca?

W tym celu należy zmierzyć odległość pomiędzy meblami a miejscem, w którym planujemy umieścić wyspę. Dostateczny wymiar powinien wynosić minimum 90 cm, a w najlepszym przypadku nawet 120 cm. W sytuacji, gdy odległość będzie mniejsza, możemy napotkać trudności ze swobodnym poruszaniem się.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony