Jakie kuchnie będą modne w 2018 roku?

Jakie kuchnie będą modne w 2018 roku?
Jakie kuchnie będą modne w 2018 roku?
Jakie kuchnie będą modne w 2018 roku?

Ubiegłe lata zmieniły postrzeganie kuchni ze zwykłego miejsca, w którym przygotowujemy posiłki, do niemal najważniejszego pomieszczenia będącego sercem całego domu. Zmianie ulegają również aranżacyjne trendy, które pomagają nam uzyskać nie tylko modne, ale również przytulne i komfortowe wnętrze. Przedstawiamy najważniejsze tendencje, które będą dominować w domach i katalogach w nowym, 2018 roku.

Praktyczny minimalizm

Minimalizm to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez architektów wnętrz i osoby prywatne. Umiar w doborze mebli i kolorystyki jest modny już od kilku lat. Widać to nie tylko w przypadku kolorów, ale także w tendencji do umieszczania większej liczby szuflad i zamykanych szafek, zamiast otwartych półek i witryn. Pochowane elementy wyposażenia sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej czyste. Taki układ pomaga w utrzymaniu porządku, dlatego jest bardzo wygodny.

Otwartość, która sprzyja zacieśnianiu więzi

Chociaż niektórzy nie lubią tego połączenia, to właśnie kuchnie otwarte na salon odnotowują coraz większą popularność. Dlaczego? Wyglądają nowocześnie, a podczas przygotowywania rodzinnych obiadów czy organizowania imprez pozwalają na pozostawanie w stałym kontakcie z osobami znajdującymi się w salonie. Otwarta kuchnia umożliwia też wprowadzenie ciekawych, aranżacyjnych rozwiązań, np. umieszczenie wyspy lub barku.

Kolory ziemi

Pustynne beże, gliniane i stalowe szarości, oliwkowe zielenie, a także złoto i miedź – to barwy, które mają dominować w 2018 roku. Podkreślają dążenie do natury, a także nieco bardziej stonowany i minimalistyczny charakter współcześnie urządzanych wnętrz. Nie muszą być nudne i jednowymiarowe, ponieważ idealnie komponują się z dodatkami w bardziej krzykliwych lub pastelowych barwach. Fronty w takich odcieniach znajdziesz między innymi w naszej aktualnej ofercie.

Ciekawe oświetlenie

Głównym przeznaczeniem lamp w kuchni jest oświetlanie przestrzeni roboczej. Jednak obecnie zyskują nową, ważną rolę. Ich zadaniem stało się tworzenie nastroju i stanowienie dodatkowej (czasem nawet głównej) ozdoby pomieszczenia. Coraz większą popularnością cieszy się umieszczanie kilku różnych źródeł światła, a także zdobionych, designerskich lamp wiszących lub reflektorów.

SIEĆ SPRZEDAŻY

W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony