Jak sprytnie urządzić kuchnię bez szafek górnych?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Utworzono: 19-09-2018

Jak wiadomo, im więcej miejsca do przechowywania, tym lepiej. Jednak nie każda kuchnia pozwala na zastosowanie praktycznego rozwiązania, jakim są szafki górne. Chodzi przede wszystkim o pomieszczenia wyjątkowo niskie, małe, oraz posiadające skosy. Częstą przeszkodą są również wystające ze ścian rury.

Jednak brak górnych szafek nie jest problemem bez wyjścia. Istnieje kilka sprytnych rozwiązań, które warto zastosować, aby zapewnić sobie dostateczną ilość miejsca do przechowywania. Oto najlepsze z nich:

  1. Zamiast kupować gotowy zestaw mebli, warto rozważyć zaprojektowanie kuchni na wymiar. W ten sposób samodzielnie dostosujesz rozmiar i pojemność szafek do wielkości pomieszczenia.
  2. Postaraj się maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jednym z niepotrzebnie pomijanych miejsc są kąty. Dlatego przy niskiej zabudowie najlepiej zdecydować się na szafki narożne.
  3. Z niektórych przedmiotów i elementów wyposażenia można stworzyć dodatkową dekorację kuchni. Nie trzeba chować wszystkiego – zamiast tego, postaw niektóre rzeczy na dodatkowych półkach, umieść je w estetycznych pojemnikach, zamontuj nad blatem haczyki, kup specjalny wieszak na kubki itd.
  4. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie dodatkowej szuflady w miejscu cokołu pod którąś z szafek.
  5. Zdecyduj się na inteligentny sposób przechowywania, czyli na podblatową szafkę cargo, w której zmieścisz nawet zastawę stołową lub zestaw garnków, ewentualnie (gdy jest dość wąska) włożysz do niej słoiki, środki czystości, lub butelki.
  6. Zadbaj o to, aby w Twojej kuchni nie zabrakło pojemnych, solidnych szuflad, które są w stanie udźwignąć dość duży ciężar. Ich pojemność zwiększą dodatkowe relingi i podwyższenia.
Jak sprytnie urządzić kuchnię bez szafek górnych?
Jak sprytnie urządzić kuchnię bez szafek górnych?
Jak sprytnie urządzić kuchnię bez szafek górnych?

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony