Jak powiększyć optycznie małą i ciemną łazienkę?

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Jak powiększyć optycznie małą i ciemną łazienkę?
Jak powiększyć optycznie małą i ciemną łazienkę?
Jak powiększyć optycznie małą i ciemną łazienkę?
Utworzono: 29-01-2019

Łazienka to pomieszczenie, które w większości mieszkań charakteryzuje się dość niewielkim rozmiarem. Jej wnętrze bywa też ciemne i ponure, głównie przez brak okna, co zdarza się przede wszystkim w blokach i kamienicach. Poznaj kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym optycznie powiększysz i rozjaśnisz nawet najmniejszą łazienkę!

1. Kilka źródeł światła.

W małych łazienkach powinno znaleźć się coś więcej niż oprawa sufitowa. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że jedna lampa wystarczy, dla efektu wizualnego wprowadź dodatkowe światło w okolicy zlewu. Będzie pełnić nie tylko funkcję ozdobą, ale również ułatwi korzystanie z lustra i uprzyjemni poranną oraz wieczorną toaletę. Świetnym rozwiązaniem jest także umieszczenie LED-owych lampek lub taśm w okolicy wanny czy prysznica. Dwa lub trzy rozproszone źródła światła sprawią, że całość będzie prezentować się o wiele przytulniej, jaśniej i nowocześniej.

2. Połyskujące fronty.

Gdy mamy już kilka punktów świetlnych, zadbajmy o to, aby miały się od czego odbijać. Wrażenie większej przestrzeni potęgują odpowiednie fronty szafek – najlepiej, aby były to modele z połyskiem, niemal lustrzanym jak np. z kolekcji Kristall. Ich gładka powierzchnia „oszuka” wzrok i stworzy optyczną iluzję większej przestrzeni.

3. Jasna kolorystyka.

Wyposażenie łazienki, meble, kafle na ścianach i podłodze, powinny być utrzymane w jasnych barwach. Dominacja ciemnej kolorystyki spotęguje wrażenie przytłoczenia i ciasnoty. Za to odcienie bieli, beżu, barwy pastelowe i stonowane, dodadzą łazience przestronności. Jeżeli lubisz mocniejsze barwy, wprowadź je pod postacią dodatków, np. ciemnych ręczników, akcesoriów, chodników.

4. Duże lustro.

Skoro już wiemy, że lustrzane powierzchnie optycznie powiększają wnętrze, duże, łazienkowe lustro wydaje się dość oczywistym wyborem. W tym celu możemy umieścić nad zlewem zwierciadło wbudowane w większą szafkę albo zamontować duże lustro np. na całej ścianie lub jej części. Wszystko zależy od naszych możliwości metrażowych. Jednak w niewielkiej łazience nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do małego lusterka nad zlewem.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony