Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku
Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku
Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku
Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku
Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku

Ciemne meble: podpowiadamy, jak dodać im blasku

Utworzono: 09-05-2019

Wybierając meble, nie musisz stawiać wyłącznie na bezpieczne rozwiązania, czyli oklepane już biele i beże. Ciemne fronty szafek to interesująca, oryginalna propozycja, dzięki której dodasz kuchni nieco tajemniczości i elegancji. Mogą być doskonałym dopełnieniem mieszkań z aneksem oraz tych o większym metrażu.

Wymagają jednak zastosowania kilku prostych trików, dzięki którym nie będą prezentować się zbyt mrocznie i przytłaczająco.

Pamiętaj, że ciemne meble pochłaniają światło

… dlatego nie sprawdzą się w bardzo małych, wąskich kuchniach. Niestety, ich nadmiar może spowodować, że pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jeżeli więc chcesz koniecznie wprowadzić do niewielkiego metrażu ciemne fronty, zastosuj je tylko w kilku miejscach, np. wyłącznie w szafkach dolnych. Mieszane kompozycje są modne, pozwalają też uzyskać ciekawy, nietuzinkowy efekt.

Będą za to doskonałym rozwiązaniem dla dużych kuchni

Ciemne meble są wręcz stworzone do większych przestrzeni. Powodują, że całość prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Jeżeli zależy nam na rozświetleniu wnętrza z ciemnymi frontami, wprowadźmy pewien kontrast. Funkcję „przeciwwagi” mogą pełnić jasne ściany, podłogi, lub dodatki. Inna opcja to ocieplenie wnętrza za pomocą drewna. Grafitowe lub czarne płyty pięknie komponują się z rzędem drewnianych szafek, lub z podłogą wykonaną z tego tworzywa.

Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu

Niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie, w przypadku którego nie warto ograniczać się wyłącznie do opraw nad blatem i pojedynczej lampy sufitowej. Doskonale sprawdzą się tutaj lampki dekoracyjne, które dodadzą kuchni blasku – zwłaszcza przy frontach z połyskiem, które działają jak lustro i odbijają punkty świetlne.

Więcej na temat prawidłowego oświetlenia kuchni, dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu: ABC oświetlenia w kuchni: jak stworzyć bezpieczną, ergonomiczną przestrzeń?

 

Nasze propozycje ciemnych frontów o wysokim połysku:

Kristall – mocno połyskujące, o głębi szkła,

Polygloss – dostępne w odcieniach szarości, drewna, cementu i czerni,

Dekory - wzbogacone o srebrne, połyskowe lub matowe wzory,

Akryl Premium X – modele w kolorach metalicznych, m.in. Czarny Metalik,

Elite – wyjątkowa seria dla wymagających, dostępna m.in. w eleganckiej wersji Marmur Czarny.

 

Nasze propozycje ciemnych frontów matowych:

Pianovo Silk – m.in. w odcieniach grafitu i cementu,

Pianovo Super-Mat – fronty inspirowane naturalnym drewnem, np. Oliwka Ciemna.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony