Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki
Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki
Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki
Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki
Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki

Aneks – najlepsze rozwiązanie dla kawalerki

Utworzono: 11-08-2019

Typowe kawalerki charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Ich urządzanie wymaga dobrego planu i pewnych kompromisów, ale nie oznacza to, że nawet wyjątkowo mała kuchnia nie może być ładna i nowoczesna. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi jedno sprawdzone, praktyczne rozwiązanie: aneks kuchenny. Jak zaaranżować go z pomysłem?

Do urządzania kawalerki należy podejść z dużą dozą zdrowego rozsądku. Gromadzenie wszystkiego – mebli, dekoracji i wyposażenia – w jednym, ciasnym pomieszczeniu, nie jest dobrą opcją. Znacznie lepiej sprawdza się połączenie mikroskopijnej kuchni z częścią jadalnianą, gabinetem lub salonem. W ten sposób można stworzyć praktyczny aneks kuchenny, który wizualnie powiększy mieszkanie o kilka dodatkowych metrów, a także zapewni domownikom komfort i wygodę.

Pomysły na urządzenie kawalerki z aneksem:

  • Rozwiązanie dla minimalisty: jeżeli nie lubisz, gdy we wnętrzu wszystkiego jest „za dużo” i chcesz uniknąć efektu przytłoczenia, postaw na jednolitą kolorystykę zabudowy. Do tego wybierz dodatki w kontrastujących odcieniach. Gdy zależy Ci na optycznym powiększeniu przestrzeni, ściany i meble powinny być w takim samym lub zbliżonym kolorze, najlepiej dość jasnym (np. biele, szarości, beże).
  • Rozwiązanie dla miłośnika gotowania: osobom, które lubią gotować, z pewnością przypadnie do gustu pomysł utworzenia praktycznej wyspy pomiędzy kuchnią a salonem. Może pełnić ona funkcję stołu, a także dodatkowego miejsca do przygotowywania posiłków i spędzania czasu z gośćmi czy współlokatorami.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Do małych wnętrz należy wprowadzić meble i dodatki, które skutecznie zastąpią większą liczbę wyposażenia. Doskonale sprawdzą się tutaj m.in. szafki cargo, wbudowana w ścianę, niewielka spiżarnia, podwieszane meble zamiast stojących, składane siedzenia lub taborety i stołki, a także wielofunkcyjny sprzęt AGD.

Sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni

W salonie z aneksem warto zastosować kilka trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Będą to przede wszystkim:

  • Jasne ściany i meble,
  • Lustra i lustrzane powierzchnie,
  • Fronty meblowe z dużym połyskiem (np. z serii Kristall lub Akryl Premium X),
  • Dobrze rozplanowane oświetlenie (więcej na ten temat w tekście ABC oświetlenia w kuchni)
  • Unikanie nadmiaru sprzętów i dodatków,
  • Spójność kolorystyczna w doborze dekoracji oraz wyposażenia kuchni i pokoju dziennego.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony