5 kroków do urządzenia nowoczesnej sypialni

Frontpol Fronty Kuchenne Meblowe Akrylowe
5 kroków do urządzenia nowoczesnej sypialni
5 kroków do urządzenia nowoczesnej sypialni
5 kroków do urządzenia nowoczesnej sypialni
Utworzono: 18-04-2018

Idealna sypialnia będzie nie tylko stylowo urządzona, ale również wyjątkowo wygodna i funkcjonalna. Jej kolorystyka i układ muszą uspokajać umysł oraz sprawiać, że będziemy czuć się maksymalnie komfortowo. To miejsce, w którym wszystko powinno sprzyjać relaksowi i być zgodne z naszym poczuciem estetyki. Oto pięć kroków, które przybliżą Cię do urządzenia ładnej, praktycznej i nowoczesnej sypialni!

1. Stonowana kolorystyka i barwne dodatki. W nowoczesnym wnętrzu na ścianach i podłogach dominują: biel, beże i szarości. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się czyste, przestronne i uporządkowane. W takim otoczeniu umysł odpoczywa. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy unikać wielobarwnych dodatków. Warto wprowadzić coś bardziej dynamicznego, jak np. wzorzyste ozdoby, narzutę, poduszki, obrazy lub pomalować jedną ze ścian na kolor czerwony, fioletowy, żółty, czy pomarańczowy. Do pomieszczeń, w których odpoczywamy, zaleca się też wprowadzenie elementów błękitnych i niebieskich, które działają na nas relaksująco i uspokajająco.

2. Praktyczny minimalizm. To, co znajduje się na półkach, zamiast wewnątrz szafek, musi stać w tym miejscu celowo. Zbędne bibeloty, stosy skarpet, gazet, książek, porozrzucane ubrania – wszystko to gromadzi kurz i rozprasza umysł, uniemożliwiając efektywny odpoczynek. Dlatego w każdej sypialni powinna znaleźć się pojemna szafa, komoda i półki, w których schowamy ubrania i inne przedmioty.

3. Meble, które urzekają prostotą. Minimalizm wprowadzą również meble w formie brył i o gładkich frontach. Najlepiej, aby były pozbawione ozdób i posiadały geometryczne formy. Świetnym rozwiązaniem są nowoczesne szafki bez uchwytów. Jeżeli chcemy wprowadzić do wnętrza nieco elegancji i blasku, warto wybrać fronty meblowe o wysokim połysku, np. Akryl Premium X lub Polygloss. Meble odbijające światło mają jeszcze inną funkcję: optycznie powiększają pomieszczenie.

4. Różne źródła światła. W idealnej sypialni nie powinno zabraknąć nie tylko światła górnego pod postacią designerskiej, ciekawej oprawy sufitowej, ale również oświetlenia dodatkowego. Chodzi przede wszystkim o dopasowaną lampę stojącą, nocną, kinkiety, reflektory, albo coraz modniejsze lampki LED-owe, które zapewniają przyjemny nastrój.

5. Odpowiednia oprawa okienna. Zamiast ciężkich kotar i firanek, warto postawić na praktyczne rolety. Nie gromadzą tak dużych ilości kurzu, są estetyczne i eleganckie, łatwe w czyszczeniu i montażu. Roleta wewnętrzna w kasecie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób ze skłonnością do alergii, ponieważ ogranicza zbieranie roztoczy i drobnoustrojów.

Sieć sprzedaży


W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony