4 sposoby na optyczne powiększenie małego przedpokoju

4 sposoby na optyczne powiększenie małego przedpokoju
4 sposoby na optyczne powiększenie małego przedpokoju
4 sposoby na optyczne powiększenie małego przedpokoju

Fronty meblowe to nie tylko element ozdobny, ale również idealny sposób na dodanie wnętrzu przestronności. Miejscem, w którym zazwyczaj spotykamy się z problemem małej przestrzeni, jest przedpokój. Wbrew pozorom, nieważne, jaki metraż posiadamy – istotniejszy jest wybór pomysłowych dodatków, mebli i ich odpowiednie ustawienie. Oto cztery praktyczne wskazówki, dzięki którym mały przedpokój nabierze charakteru i wyda się większy.

1. Jasny kolor ścian.

Nawet jeżeli jesteśmy zwolennikami kolorowych aranżacji, ściany w przedpokoju warto pomalować jasną lub po prostu białą farbą. Wnętrze stanie się dzięki temu jaśniejsze i bardziej przestronne. Kolor możemy wprowadzić za pomocą dodatków, zarówno drewnianych, jak i w mocniejszych, zdecydowanych barwach, np. w żółtym, czerwonym czy fioletowym. Dekoracja małego przedpokoju powinna być wyrazista, choć skromna – w małych wnętrzach warto wyeliminować zbędne drobiazgi, chowając je do szafek i szuflad.

2. Błyszczące fronty odbijające światło.

Niezależnie od tego, czy chodzi o dużą szafę przesuwną, czy niewielkie szafki, ważne, aby ich fronty odbijały światło. W małych przedpokojach doskonale sprawdza się lustrzany efekt głębi, który możemy uzyskać dzięki meblom na wysoki połysk. W naszej ofercie znajdują się błyszczące fronty wysokiej jakości, np. Akryl i Polygloss. Są eleganckie, odporne na zarysowania i uszkodzenia, a także łatwe do utrzymania w czystości – bez obaw można przetrzeć je środkiem do mycia szyb.

3. Odpowiednie oświetlenie.

Kolejną istotną kwestią jest właściwy dobór i rozmieszczenie lamp w przedpokoju. Zwykle jest to miejsce dość ciemne, nieposiadające dostępu do naturalnego światła. Dlatego bardzo ważne jest, aby obszar był dobrze doświetlony, najlepiej za pomocą LED-ów, kinkietów, czy reflektorów. Ciekawym rozwiązaniem jest również oprawa montowana bezpośrednio na ścianie, np. w rogu pokoju. Punktowe rozmieszczenie lamp sprawi, że wnętrze wyda się obszerniejsze.

4. Duże lustro.

Jest zarówno bardzo praktyczne, jak i skuteczne w powiększaniu małych przestrzeni. W podłużnych przedpokojach zaleca się wieszanie lustra naprzeciwko drzwi. W innym przypadku warto ustawić je tak, aby odbijało światło z sąsiadującego pokoju, lub jakiś ładny fragment wnętrza (np. front szafy). Sprawi to, że pomieszczenie będzie wydawać się bardziej czyste i minimalistyczne.

SIEĆ SPRZEDAŻY

W celu znalezienia hurtowni znajdującej się najbliżej Państwa lokalizacji oferującej fronty z naszej oferty, proszę wpisać miasto i/lub kod pocztowy, bądź skorzystać z automatycznego wykrywania bieżącej lokalizacji.

Przejdź do góry strony